E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Gazetari/ Romano e paralajmëron: Broja tek Çelsi këtë sezon

Çelsi do të bëjë një goditje të madhe duke nënshkruar me Armando Brojën (qendër sulmues, 19 vjeçar) një kontratë afatgjatë, deri në vitin 2026!

Talenti shqiptar u huazua vitin e kaluar nga blutë e Londrës te Vitesse Arnhem ku lojtari shënoi 10 gola në 30 ndeshje.

Ai pritet të bashkohet me ekipin e parë të Çelsit gjatë para sezonit. -Fabrizio Romano

Ky ishte njoftimi më i fundit qe ka ardhur nga “gazetari i merkatos” Fabrizio Romano. Romano njihet për daljen në skenë sa herë ka hapsira transferimi dhe jo rrallë herë ka qëlluar në shenjë madje deri tek transferimet më të bujshme (po aq herë ka dështuar).

Kësaj rradhe Romano ka çuar vëmëndjen tek talenti shqiptar Armando Broja. Broja është lojtar i Çelsit që vitin e kaluar ishte i huazuar tek Vitese në Holandë dhe bëri një sezon të mirë, që mund t’i mundësojë kthimin tek Çelsi këtë sezon. Me kampionët e Europës këtë vit, nën drejtimin e Tomas Tuhelit, Broja mund të gjejë minuta në Champions dhe në Premier që do të ishin domethënëse për Brojën dhe një ndihmë e madhe për Kombëtaren Shqiptare që ka përpara sfidat delikate në grupin e kualifikueseve për botërorin Katar 2022. /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Ballkani i hapur”/ Lubonja: Serbia fuqizohet, Shqipëria dobësohet

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Postimi i Vokshit në rrjetin social, Facebook Vendimi i pak javëve më parë nga Gjykata Kushtetuese thotë qartë se vendimi i qeverisë i një viti...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...