E hënë, 18 Janar, 2021
7 C
Tirana

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku Anele Ngcongca ka humbur jetën në një aksident automobilistik, në qytetin e Durbanit.

33-vjeçari kishte firmosur një marrëveshje huazimi me ekipin AmalZulu. Gjatë rrugës së kthimit, automjeti i tij është përplasur keq, duke i shkaktuar lëndime fatale mbrojtësit afrikan.

Anele Ngcongca, pati një karrierë të mirë në Europë duke fituar 2 tituj kampionë të Belgjikës me klubin Genk. Ai përfaqësoi Afrikën e Jugut 53 ndeshje, duke marrë pjesë dhe në Kupën e Botës të vitit 2010.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kartoni i parë i kuq me Barcelonën, ja sa ndeshje rrezikon të humbasë Mesi

Lionel Mesi mori kartonin e parë të kuq në karrierë me fanellën e Barcelonës në 753 ndeshje të luajtura, por grushti që i dha...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut 8 mijë doza të vaksinës Pfizer

Serbia do t’i dhurojë Maqedonisë së Veriut 8000 doza të vaksinës Pfizer në luftën kundër pandemisë së koronavirusit. Lajmi u bë i ditur nga kryeministri...

Bien shifrat në Kosovë, 1 viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë thonë se gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një viktimë nga koronavirusi. Viktima, 74 vjeç, është nga komuna e...

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...