E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Foto/ Muka nxjerr ‘kopjen’ e rradhës së Ministres së Arsimit, Evis Kushi

Mjeku epidemieolog Taulant Muka, njihet për studimet dhe këshillat e tij për pandeminë e Covid-19, por jo vetëm.

Disa ditë më parë, Muka nxori plagjiaturën e Ministres së re të Arsimit, Evis Kushi, ku deklaronte se ishte bashkautore në një artikull shkencor, 70% të kopjuar.

Por, epidemiologu ka publikuar edhe një fakt tjetër nga studimi i saj.

Në Facebook, ai shkruan se në tabelën e punimit të ministres, të dhënat e Azisë lidhur me perceptimet e qytetarëve për situatën e pabarazisë, i’a ka përshtatur qyteteve shqiptare.

Postimi i Mukës në Facebook

A mund te flasim per besim ne numrat qe raportohen cdo dite per Covid kur ministrija e arsimit, drejtuesja e shkences ne vendin tone, te dhenat/numrat e vendeve te Azise i vendos si te dhena/numra per qytetet Shqiptare ne “studimin” e vete?

A mund te flasim per besim ne numrat qe raportohen cdo dite per Covid kur ministrija e arsimit, drejtuesja e shkences ne…

Publiée par Dr. Taulant Muka, Mjek Epidemiolog sur Dimanche 20 septembre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dita ndërkombëtare e emigrantëve, 20 qershori. OKB: 82 milionë kanë emigruar

Më 20 qershor është Dita Botërore e Refugjatëve. Sipas raportit të fundit të OKB-së, më shumë se 82 milionë njerëz janë zhvendosur, megjithë mbylljen...

Rama flet në France 24 për negociatat, vaksinat, turizmin dhe patronazhistët

“Shqipëria shpreson për hapjen zyrtare të negociatave të pranimit të vendit në Bashkimin Evropian, në fund të qershorit, negociata të cilat janë bllokuar prej...

Euro 2020/ Kombinacionet për çdo kombëtare, si kalojnë katër vendet e 3-ta

Cilat kombëtare janë kualifikuar deri tani, cilat mund t'u bashkohet atyre në raundin e 1/8-ave, rregullat në rast barazimi me pikë dhe çfarë i...

SHBA/ Kamionçina hyn mes turmës gjatë paradës LGBT, bilanc tragjik

Një i vdekur dhe dy të plagosur. Ky ka qenë bilanci i një ngjarjeje që ndodhi dje në mbrëmje në Florida të SHBA-ve, kur...

Vëllezërit që shitën pikturën false dhe zbuluan që pagesa u bë me para false

Historia fillon në 2003-shin, kur vëllezërit Font, nga Girona, Spanjë, blenë pikturën "Portreti i Antonio Maria Esquivel" (Retrato de Antonio María Esquivel), atribuar penelit...