E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Finalja e madhe/ Publikohen formacionet zyrtare të Man City vs Chelsea

Në orën 21:00, starton sfida më e rëndësishme e vitit, ajo midis Manchester City dhe Chelsea, për finalen e Uefa Champions League.

Një përballje angleze, e cila pritet të dhurojë spektakël nga dy ekipe që drejtohen nga trajnerët më të mirë të momentit, Pep Guardiola dhe Tomas Tuchel.

Pak para fillimit të ndeshjes, janë bërë publike dhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

FORMACIONET ZYRTARE:

Mançester Siti: Ederson, Uoker, Dias, Stons, Zinçenko, Gyndoan,  De Byjn, Bernardo Silva, Mahrez,  Stërling, Foden. Trajner: Pep Guardiola

Çelsi: Mendi, Rudiger, Çiluell, Azpilikueta, Xhejm, Thiago Silva, Kante,  Maunt, Zhorzhinjo, Havertz, Verner Trajner: Tomas Tuhel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...