E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Femrat nuk i ‘mbajnë nervat’, grushte dhe shqelma në fushë (Video)

Një sherr mes femrave ka ndodhur ditën e djeshme, në takimin që ekipet U-17 të Rusisë dhe Zvicrës, luanin për llogari të eliminatoreve të Europianit.

Femrat ruse u përpoqën që të fusnin shpejt topin në lojë, por kapitenia e Zvicrës, Ela Lustina, u përpoq që të vononte kundërshtaret.

Diçka e tillë, nuk i pëlqeu ruseve, dhe ishte Pamen Tçato, e cila iu kundërvu kundërshtares, duke e goditur me shqelm. Por, edhe zvicerania iu kthye, dhe filluan grushtet në kokë.

Sherr Rusi-Zvicer on Vidnews.

U desh ndërhyrja e pjesëtarëve të tjera të ekipeve, që situata të qetësohej, ndërsa të dyja lojtaret u përjashtuan me karton të kuq. Në fund, takimi përfundoi me fitoren e ekipit zviceran, me shifrat 4-2.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...

Dështimin e “Lëvizjes Berisha”, nuk e ndal dot as Sali Berisha

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të ketë fat pa bërë asgjë. Si në shumicën e karrierës së tij politike. Beteja e rrugës që...