E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Nuk shpëtoni”/ Shoferi merr peng dhe i vë zjarrin autobusit me 51 nxënës

Një 47 vjeçar, i identifikuar si Ousseynou Sy ka rënë në pranga të policisë italiane pasi ka marrë peng dhe më pas ka djegur një autobus me 51 nxënës.

Ngjarja ka ndodhur në San Donato, pranë Milanos.

Sipas policisë, autori rezulton të jetë që prej viti 2004 një person me precedentë penalë, për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe dhunë seksuale.

Ndërkohë që ka marrë peng sot autobusin me studentë, mësohet se i ka kërcënuar studentët me jetë: “Dua t’i jap fund, vdekjet në Mesdhe duhet të ndale. Nuk shpëtoni të gjallë”.

Autoritetet vendase kanë ndërhyrë në kohë, duke shmangur kështu çdo pasojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...