E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane për sot, 26 maj 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Konte-Inter divorc! Tekniku dhe klubi janë larg
 • Alegri-Juve, era martesë
 • Edhe tifozët e shkarkojnë Donarumën, Manjan nënshkruan 5 vite
 • Fiorentina shkon me Gatuzon

Corriere dello Sport:

 • “Me Gatuzon për të fituar”
 • Konte po kriset
 • Murinjo Zaniolos: “Mbështetem shumë te ndihma jote”

Mundo Deportivo:

 • Nëndetësja për të bërë histori
 • Barça, Wijnaldum në shënjestër

L’Equipe:

 • Galtier: Më interesojnë 3 klube
 • Garcia: Juninho i ka dhënë goditje të forta kampit të vet
 • Vijareal-Mançester Junajtid: Pogba do ta mbyllë bukur

O Jogo:

 • Porto, Benfika dhe Sportingu drejtojnë lëvizjen që bashkon 18 emblema të ligës së parë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...