E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Dy ish-presidentët që ecin pa frikë e pa roje në bulevard

Nga Kreshnik Spahiu

Dy ish-presidentët e Shqipërisë duke ecur në bulevard, si dy njerëz normal, pa makina, pa roje, pa shofer.

Të dy jetojnë thjeshtë sepse u larguan, atëhere kur kuptuan që cikli kish mbaruar.

S’mbajtën peng as shtetin, as partinë, as elektoratin.

Thjesht thanë: Lamtumirë në kohën e duhur.

Ndoshta historia s’do i vlersoj si heronj të Shqipërisë, por e sigurtë që s’do i cilësoj askush të pabesë dhe tradhëtar të kombit.

Ata ecin pa e kthyer kokën nga frika.

Gëzojeni lirinë, familjen, shëndetin dhe faqen e bardhë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...