E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Fakulteti i Histori-Filologjisë bën njoftimin, ja kur nis mësimi online

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë ka zbuluar se me datë 5 janar do të nisë mësimi online.

Lajmi u bë i ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare në rrjetin social, Facebook.

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka thënë më herët se mësimi për shkollat e mesme dhe 9-vjeçare do të nisë me 11 janar.

Studentët nuk kanë mundur që të hyjnë në auditore këtë vit, për shkak të situatës së koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...