E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Eurogoli i Cikalleshit nuk mjafton, Shqipëria mposhtet 3-1 në Çeki

Ka përfunduar me rezultatin 3-1, ndeshja miqësore midis Republikës Çeke dhe Shqipërisë, e cila u zhvillua në Pragë. Një fitore e merituar e çekëve, të cilët ishin më lart se kuqezinjë.

Siparin e golave e hapi skuadra vendasve, ku në minutën e 18-të, sulmuesi Patrick Shick realizoi me një gjuajtje fluturimthi brenda zonës, duke e dërguar topin në cepin e portës.

 

Kur u duk se pjesa e parë do të përfundonte me avantazhin e çekëve, një super gjuajte e Sokol Cikalleshit nga një distancë e largët, ka rikthyer baraspeshën.

 

Shtatlarti kuqezi ka dërguar topin në trekëndësh me një goditje të frikshme nga distanca, duke shtangur portierin e vendasve.

Por, në pjesën e dytë, çekët shënuan edhe dy herë të tjera, Masopus në të 68-ën, dhe Celutska në të 89-ën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...