E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

”Është koha për t’u kthyer”/ Marash Kumbulla fiton betejën me Covid-19

Lajm i mirë për Romën dhe trajnerin e saj portugezin Paolo Fonseka, pasi Marash Kumbulla është shëruar nga Covid-19.

Këtë lajm e ka publikuar vetë mbrojtësi shqiptar në profilin e tij zyrtar në “Instagram” ku ka shkruar: “Është koha për t’u kthyer”.

Talenti i Romës pati një sfidë të lehtë, pasi ishte asimptomatik dhe nuk pati shenja apo nevojë për trajtim.

Marash Kumbulla rezultoi pozitiv me COVID-19 përpara se të grumbullohej me kombëtaren shqiptare, ndërkohë ai humbi tri sfidat e Shqipërisë dhe sfidat ndaj Parmës dhe Napolit në kampionat dhe ndaj Kluzhit në Europa Ligë.

Ndeshja e tij e fundit kur është aktivizuar ishte më 5 nëntor në ndeshjen e parë ndaj Kluzhit në Europa Ligë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Milan humb yjet, dy lojtarët e rëndësishëm me Covid-19

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...