Aktualitet

Ermal Meta solidarizohet me të prekurit nga tërmeti, bën gjestin mahnitës


               Publikuar në : 08:49 - 02/12/19 M P

Këngëtari  i famshëm shqiptar Ermal Meta do të ndërtojë shtëpinë e një prej familjeve të prekura nga tërmeti i ditës së martë. Nëpërmjet një postimi, këngëtari ka bërë me dije se do të ndihmojë në ringritjen e shtëpisë së familjes Alla, një nga familjet që tashmë ka mbetur pa shtëpi.

“Kam ndjekur me shqetësim këto ditë ngjarjet në Shqipëri dhe bashkohem me dhimbjen e atyre që humbën njerëzit e tyre të dashur. Vendosa t’i bashkohem apelit të Erjon Veliaj duke dhënë kontributim tim për të ndihmuar në ringritjen e shtëpisë së familjes Alla që Brisilda, Erseda, Erildi dhe familja e tyre mos e kalojnë dimrin mes rrënojave e të ftohtit.

Si familja Alla ka dhe shumë të tjerë që kanë nevojë për ndihmën tonë dhe unë do tju lutesha të jepnit të gjithë një kontribut sado i vogël qoftë nëpërmjet portalit albania.al”, vijon postimi i tij.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT