E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane”.

Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen e ekspozitës kombëtare të luftës në përvjetorin e themelimit kombëtar të shtetit turk.

Presidenti e ka cilësuar tinëzare politikën e Europës ndaj Turqisë.

Erdogan u zotua se turqit dhe Turqia nuk do t’i tradhtojnë paraardhësit e tyre.

“Politika e pushtimit të Evropës, e cila ka vazhduar në një mënyrë tinëzare për shekuj është shfaqur gjithmonë në mënyrën më të pavetëdijshme në territoret e Turqisë. Evropa më në fund gjeti një arsye për të dërguar ushtrinë e saj për të pushtuar.

Mëkatet e atyre që i quajnë Turqit tiranë dhe mëkatarë dhe që vendosin gjykata se detet e mëdha nuk do të jenë në gjendje të lajnë njollat ​​e tyre janë kaq të shëmtuara dhe të mjerueshme. Ju betohem vëllezërve muslimanë në emrin tuaj. Ky është rasti ynë: Nuk është i kufizuar në të drejtat dhe pavarësinë e Turqisë. Turqit dhe Turqia nuk do t’i tradhtojnë paraardhësit e tyre, flamujt e tyre dhe të drejtat e tyre të përjetshme dhe të shenjta”, u shpreh Erdogan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...