E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

myslimane

Vendet e besimit mysliman po i përshtasin traditat e Ramazanit me pandeminë

Autoritetet myslimane kanë diskutuar rregulloret për lutjet online dhe ndalimin e darkave publike pas perëndimit të Diellit për ritin e agjërimit, që nis këtë...

Myslimanët që frymëzuan Spinozën, Lokun dhe Defonë

Nga: Mustafa Akyol “The New York Times” Në këtë epokë të ankthit, zemërimit dhe përplasjeve midis Perëndimit dhe botës Islame, harrohen shpesh shumë histori epokale...

Macron po u bën myslimanëve, atë që nazistët u bënë hebrenjve

Ministrja e Pakistanit për të Drejtat e Njeriut, ka akuzuar presidentin francez, Emmanuel Macron për trajtimin e popullsisë myslimane të vendit të tij, duke...

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë "të vrisnin miliona francezë" pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Emanuel Makron po shkon shumë larg në luftën që i ka shpallur Islamit

Nga Merve Sebnem Oruç“Daily Sabah” Më 12 Janar 2015, rreth 3.7 milion njerëz u mblodhën në mbarë sheshet e Francës në një shfaqje të unitetit...

Macron kundër myslimanëve, Erdogan: Ai ka nevojë për trajtim psikiatrik

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, sulmoi homologun francez, Emmanuel Macron, në lidhje me qëndrimin e tij anti-mysliman, duke thënë se ai kishte nevojë për...

“Ilaçi më i mirë për trupin është agjërimi”, Rama uron besimtarët myslimanë

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar një video në Facebook, përmes së cilës uron besimtarët myslimanë për Muajin e Ramazanit. Kreu i Qeverisë e...

Ozil kritikoi trajtimin e myslimanëve, Kina anulon transmetimin e ndeshjes

Sfida mes Arsenalit dhe Manchester City-t, e cila u zhvillua më 15 dhjetor nuk u transmetua nga televizioni shtetëror i Kinës “CCTV”.  Sepse sulmuesi...

Tortura dhe indoktrinim komunist, ç’po ndodh me 1.5 milionë myslimanë në Kinë

Kina i quan Qendra të Edukimit dhe Formimit Profesional. Por bota i njeh si kampe internimi. Ato janë ngritur që prej vitit 2014 në...

Të fundit

Kryesia federale e CDU-së mbështet Armin Laschet si kandidat për kancelar

Besniku i Angela Merkelit, Armin Laschet, i cili që nga janari është në krye të CDU-së, mbështetet tani nga kryesia e partisë edhe si...

KQZ/ Celibashi: Nuk tolerojmë asnjë komisioner, që vë në provë forcën e ligjit

Ilirjan Celibashi: “Po e nis me procesin e printimit të fletëve. Ne kemi përfunduar, kemi të magazinuar dhe kemi filluar ndarjen e fletëve të...

FOTO/ Autori i plagosjes në tavolinë me drejtues të Bashkisë së Kavajës

PD publikoi një foto ku duket autori i plagosjes, Ndriçim Jonuzi në shoqërinë e kryetarit të Bashkisë së Kavajës dhe dy personave të shpallur...

Kryeministri Rama: Mbase javën e ardhshme hapet gara për aeroportin e Sarandës

Edi Rama: “Behgjeti e pat tentuar dikur të transformonte hotel Dajtin e shkartuar në një pikë referimi për krejt prespektivën e turizmit dhe e...

Njoftimi i Policisë për 24 orët e fundit, kanabis në shtëpinë e 26-vjeçares

Tiranë Specialistët për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetases A. K., 26 vjeçe, pasi gjatë kontrollit të banesës së ushtruar nga sherbimet...