E hënë, 16 Maj, 2022
27.5 C
Tirana

Eliminimi i ish-shefit të antidrogës. Kush e nxori në pritë Rudolf Elezoviç?

Ish-shefi i antidrogës në Malin e Zi, Rudolf Elezoviç, i cili u gjet i vrarë, kishte lënë pistoletën në shtëpi e më tej u zhduk. Kolegët e tj e cilësojnë si një njeri guximtar, i gatshëm që të përballej me kriminelët, duke hedhur poshtë pretendimet se ai mund të ishte i përfshirë në trafikun e drogës.

Elezoviç kishte lënë pistoletën e shërbimit në shtëpi përpara se të dilte, ku hetuesit dyshojnë se shkoi në një takim me një person të panjohur, dhe më pas telefonoi familjen duke i njoftuar se po shkonte në Shkodër dhe se do të kthehej shpejt.

Kolegët e tij hedhin poshtë në mënyrë kategorike faktin se ish-shefi i anti-drogës në Ulqin mund të ishte i përfshirë në trafikun e drogës.

Elezoviç konsiderohej “një polic i guximshëm, i ndershëm, i gatshëm të përballej me kriminelët më mizorë”, citojnë mediat e vendit fqinj qarqet policore.

Ekspertiza ka konfirmuar se ish-shefi i antidrogës në Malin e Zi është vrarë me 1 plumb në kokë. Po të njëjtat burime shtojnë se policia nuk ka gjetur armën me të cilën është vrarë apo gëzhojën.

Pranë trupit nuk është gjetur asnjë provë në ndihmë të grupit hetimor. Hetuesit kanë dyshime të forta se oficeri i antidrogës së Ulqinit dhe Tivarit është ekzekutuar në një vend tjetër, dhe më pas është çuar buzë lumit Buna. Fillimisht u dyshua se Elezoviç ishte vetëvrarë, por pas hetimeve dhe këqyrjes së plagës, u arrit në konkluzionin se ai ishte ekzekutuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...