E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Ekzekutoi vajzën e tij, zbulohet e kaluara e errët e babait shqiptar

Petrit Lekaj, 49-vjeçari shqiptaro-australian që qëlloi për vdekje me thikë vajzën e tij, Sabrina, ka qenë disa herë i dënuar për drogë.

“Klan tv” raporton se në vitin 1996 ai ishte dënuar me 2 vite burgim për shitje heroine.

“Në vitin 2007, Lekaj u shpall sërish fajtor dhe u dënua me 200 dollarë gjobë për posedim kanabisi. Dy vite më vonë, 49-vjeçari u dënua sërish më 900 dollarë gjobë pasi u zbulua se kishte kultivuar disa bimë kanabisi”. Në Korrik të këtij viti, 20-vjeçarja u gjet e pajetë në një makinë “Mercedes”.

Brenda automjetit ishte i pranishëm edhe babai i saj, i ulur në sediljen e shoferit, i cili ishte i plagosur.

Ai kishte tentuar të vetëvritej, por në momentin kur u gjet brenda makinës, 49-vjeçari ishte ende gjallë dhe u dërgua në spital për trajtim mjekësor, ku dhe mundi të mbijetonte. Natën e vrasjes, Sabrina kishte dalë të festonte me shoqet në lokal. I ati dyshonte se vajza e tij kishte të dashur dhe për këtë arsye besohet se ndërmori aktin ekstrem.

Seanca e radhës gjyqësore ndaj Petrit Lekajt është caktuar të zhvillohet më 4 Shkurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. Teksa publikoi një...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...