E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Ekzekutimi i Jurgen Kurtit, 11 persona shoqërohen në Policinë e Durrësit

Lidhur me ekzekutimin mbrëmjen e djeshme të të riut Jurgen Kurti, mësohet se janë shoqëruar në Policinë e Durrësit rreth 11 persona. Personat në fjalë janë kryesisht familjarë dhe të afërm të të ndjerit Agim Arapi.

Burime nga drejtoria e Durrësit bëjnë me dije se nuk janë ende të dyshuar, thjesht të shoqëruar për t’u pyetur.

26-vjeçari Jurgen Kurti u qëllua për vdekje rreth orës 22:00, te sheshi ‘Wilson’, pranë stadiumit ‘Selman Stërmasi’.

Autorët e kanë qëlluar me armë zjarri nga një makinë në ecje, ndërsa i riu po lëvizte në këmbë në këtë zonë, dhe më pas janë larguar, duke përfituar edhe nga errësira.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...