E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Ekspertët: Piloti 32-vjeçar përdori leckë për të mbytur Caroline

Edhe pse për vdekjen e 20-vjeçares Caroline në Greqi tashmë ka një fajtor, i cili është bashkëshorti i saj Babis Anagnostopoulos, ekspertët ende nuk e kanë mbyllur dosjen.

Portali grek TaNea, shkruan se ekspertët besojnë se piloti 32-vjeçar nuk ka përdorur duart e tij për të mbytur Caroline, por leckë ose ndonjë rrobë. Kjo për shkak se në qafën e 20-vjeçares nuk u gjetën gjurmë gishti.

Sipas tyre, më këtë mënyrë Caroline ka humbur vetëdijen dhe nuk ka reaguar në momentin që Babis po i merrte frymën.

Ekspertët studiuan 6 minutat dramatike që iu deshën pilotit 32-vjeçarit, për t’i marrë jetën Caroline. Ata kanë përshkruar momentet finale deri sa zemra e 20-vjeçares pushoi së rrahuri.

Sipas ekspertëve, në 04:05 të mëngjesit të datës 11 maj, Caroline ishte duke fjetur në shtratin e saj dhe vetëm disa minuta më vonë, në 04:11 të mëngjesit, zemra e saj pushoi së rrahuri.

“Me forcë, ju privoni personin nga hyrja e ajrit në rrugët e frymëmarrjes. Kjo kërkon një veprim të zgjatur dhune, i cili nuk mund të konsiderohet si i menjëhershëm, ose që kjo dhunë të mos perceptohet nga autori”, tha ekzaminuesi mjekësor Socrates Tsantiris.

Artikulli i medias greke
Artikulli i medias greke

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...