E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

“E vrau duke ngrënë bukë”, qëllon ish-bashkëshorten në banesën e ish-vjehrrit

Krimi i rëndë brenda familjes i mori jetën mbrëmjen e djeshme Sabrina Bengës. Ish-bashkëshorti i saj, Elton Metaj, kishte shkuar për tu sqaruar me Bengën, në banesën e prindërve të viktimës. Burimet thonë se ai i kishte kërkuar vazhdimisht gjatë ditëve të fundit që të riktheheshin bashkë, por e ndjera nuk pranonte. Për fat të keq, debati verbal me ish-gruan ka degjeneruar në fyerje, e më pas në përdorimin e armës së zjarrit.

Vëllai i viktimës: Motra po hante bukë kur u qëllua për vdekje

Armando Bengaj, vëllai i viktimës tregoi për mediat se motra e tij po hante bukë në momentin që është qëlluar për vdekje nga autori.

Armando thotë Eltoni kishte kërcënuar edhe vetë atë për ta vrarë, ndërsa fajëson gjykatësit dhe prokurorët që e kanë nxjerrë nga burgu.

“Fajin e kanë gjykatësit e prokurorët që nxjerrin njerëz të tillë kriminelë, që sot bëri hatanë e madhe”, u shpreh vëllai i viktimës i tronditur nga ngjarja.

“Mamaja kishte dëgjuar derën. Në 20 korrik u lirua nga burgu. Fajin e kanë gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar që nxjerrin të tillë njerëz kriminelë, që sot bëri hatanë e madhe. Mua me tha nusja për ngjarjen. Madje me kishte kërkuar dhe mua për të vrarë. Ai ishte një frikacak që të vriste pas krahëve, trimi del përballë. Ishte mamaja në momentin e ngjarjes. Motrën e vrau kur po hante bukë, sa u kthye nga puna. Motra ndërroi jetë në vend, plumbi e kishte kapur në mushkëri”, u shpreh vëllai i viktimës.

Dyshimet për tradhti dhe divorci

Konfliktet e vazhdueshme, dyshimet e ish-bashkëshortes se e tradhtonte ndaj dhe kishte hapur proceset e divorcit, apo fakti që nuk e linte të takonte të bijën, e çuan Elton Metajn në derën e shtëpisë së vjehrrit të tij.

Autori në arrati

Policia e Fierit ka blinduar zonën, për të bërë të mundur kapjen e 31-vjeçarit i cili ndodhet në arrati. /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...