E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

E rëndë në Shkup/ Ekzekutohet me mbi 80 plumba 43-vjeçari shqiptar (Emri)

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e djeshme në Maqedoninë e Veriut, ku një 43-vjeçar shqiptar u ekzekutua për vdekje.

Viktima, i identifikuar si Kamer Idrizi u qëllua nga autorët me mbi 80 plumba në drejtim të automjetit të tij. Kamberi ndërroi jetë në spital mëngjesin e sotëm, pasi nuki mbijetoi plagëve të marra.

Bashkë më të në automjet, ndodhej edhe nipi i tij 22-vjeçar, i cili ka marrë 6 plumba, dhe ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, shkruan Alsat.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Shkupit rreth ores 22:00 të mbrëmjes së të enjtes, në parkingun në kryqëzimin e bulevardeve ‘Bosnja Herecegovina’.

Kamer Idrizi, ishte një emër i njohur për policinë si person me precedentë të mëparshëm penalë. Ai kishte qenë në qendër të mediave vendase në vitin 2019, kur disa persona të maskuar qëlluan në drejtim të tij në një hotel në Shkup.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Turqi-Uells 18:00, Turqia pret reagim, ndeshja e fundit mes tyre 6-4

18:00: Turqi - Uells (Grupi A, Baku) Turqia u shkërmoq nga Italia në Romë të premten, për një pjesë të madhe të ndeshjes e mbyllur...

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...