E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“E futën në kurth”, 40 ditë burg për drejtorin që ngacmoi dy nxënëset

Drejtori i shkollës 9-vjeçare të fshatit Stropckë, Adriatik Haxhillari, doli sot para gjykatës në Pogradec për t’u njohur me masën e sigurisë. Ai u la në “arrest me burg” për 40 ditë. Ky është vendimi paraprak i Gjykatës së Pogradecit për 59-vjeçarin, i cili u arrestua pas denoncimit të dy nxënëseve të tij, se i ngacmonte dhe provokonte seksualisht në klasë dhe jashtë mësimit.

Haxhillari u arrestua të shtunën, pasi u denoncua nga dy nxënëse për ngacmim seksual. Gjatë seancës që u mbajt me dyer të mbyllura, 59-vjeçari i ka mohuar akuzat.

Familjarët e Adriatikut nuk pranojnë akuzën ndaj tij, madje pretendojnë se atij i është ngritur kurth.

“Ai është i pafajshëm, e kanë futur vajzat (nxënëset) në kurth”, shprehen të afërm të të arrestuarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...