E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

E divorcuar dhe me 2 fëmijë, në borxhe për operacionet plastike (FOTO)

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Bilanci/ Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë humbur...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Një nënë e dy fëmijëve e cila është e divorcuar, ka shpenzuar plot 45 mijë euro për disa operacione plastike. Nga këto, 38 mijë euro i ka marrë borxh. 32-vjeçarja Tracy Kiss, e cila ka një vajzë 12 vjeç dhe një djalë 8 vjeç, thotë se nuk shqetësohet për borxhet, pasi ajo tashmë është e lumtur.

Madje ajo thotë se është njësoj si të marrësh borxh, për të paguar faturat e studimeve apo hipotekën e shtëpisë.

“Unë nuk i shoh faturat për operacionet e mia si borxh. Ato më bëjnë të lumtur, pasi më bëjnë të ndihem më mirë me trupin tim”, thotë 32-vjeçarja. Tracy shtoi se mamaja e saj e ndihmon atë të kujdeset për fëmijët e saj, ndërsa ajo po shërohet nga operacionet e shumta që ka kryer në fytyrë dhe në trup. Ajo tashmë ndjehet aq mirë me trupin e saj, saqë nuk ndjen keqardhje përkundër borxhit të saj.

Ajo ka shpenzuar shuma marramendëse, dhe për të nuk ishte aspak e lehtë për të kryer ndërhyrjet. “Më duhej të bëja një seancë terapie për të parë se isha përgatitur mendërisht për një orë të gjatë, dhe gjatë rigjenerimit rrëqethës të gjashtë javëve, nëna ime më ndihmoi të kujdesej për fëmijët”.

Sa i takon fëmijëve, ajo thotë se ata janë prioritet për të, më pas ndërhyrjet. Ajo tha: “Fëmijët e mi vijnë së pari mbi gjithçka tjetër. Ata janë përparësia ime e parë dhe më e rëndësishmja – çfarëdo që mbetet pasi të siguroj për ta, unë i ndaj vetvetes. Jeta ime nuk është ekstravagante.

Unë kam një Nissan të vitit 2012 dhe jetoj në një shtëpi me qira. Unë nuk shkoj në festa. Në vend të kësaj unë kaloj në kirurgji kozmetike. Kur njerëzit udhëtojnë, ata kanë vetëm kujtime, ndërsa unë kam ndryshuar pamjen time për një jetë, kështu që ia vlen plotësisht”, ka thënë ajo.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ministrja Denaj zbulon sa do jetë paga e mjekëve

Ministrja e Ekonomisë dhe e Financave, Anila Denaj, është shprehur se me rishikimin e buxhetit do të rriten pagat për mjekët dhe infermierët. Në një...

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e vrasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali...

Rritja e pagave të mjekëve e infermierëve, Denaj tregon se kur do të kalojë vendimi

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, ka deklaruar se rritja e pagës së mjekëve dhe infermierëve do të bëhet në masën 40%. E ftuar...

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

​Britania planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën anti-Covid

Gazeta britanike “Financial Times” bën me dije se në ditët në vijim do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe. Sipas gazetës, gjatë...