E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

E dhimbshme/ Tornado shkatërron kështjellën e fryrë me ajër, dy fëmijë humbin jetën (Video)

Dy fëmijë humbën jetën pasi një tornado shkatërroi një kështjellë të fryrë në ajër në Kinë qendrore. Përveç dy viktimave, një fëmijë tjetër u plagos rëndë ndërsa 17 të tjerë pësuan lëndime të lehta.

Pamje e tmerrshme tregojnë shtëpinë e madhe të fryrë më ajër se si shkulet nga vendi dhe shkatërrohet nga era e fortë në qarkun Yucheng, provincën Henan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...