E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

E bujshme nga Spanja/ Mbrojtësi shqiptar gati të firmosë me Barcelonën

Shkodran Mustafi është shumë pranë transferimit te Barcelona. Mbrojtësi me origjinë shqiptare është duke biseduar me klubin katalanas dhe gjithçka pritet të ndodhë në merkaton e janarit. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat spanjolle duke iu referuar një postimi të agjentit të tij në Katalonjë.

Emre Ozturk ka postuar një foto pranë stadiumit “Cam Nou” duke e shoqëruar me komentin: “Gati për takimin”. Futbollistit me pasaportë gjermane i skadon kontrata me Arsenalin në fundin e këtij sezoni dhe në moshën 28-vjeçare ka shansin e artë për të luajtur me një nga ekipet më të mëdha në botë.

Mbetet për t’u parë se çfarë do të prodhojë takimi mes palëve dhe për t’u kuptuar nëse Barcelona do të bëjë ndonjë sforco ekonomike për ta marrë tani apo të sigurojë shërbimet e tij me kosto 0 në merkaton e verës.

Mustafi është një futbollist që e njeh mjaft mirë kampionatin spanjoll, sepse disa sezone më parë ka mbajtur të veshur fanellën e Valencias. Gjithçka duket se është bërë nga ana e Barcelonës për të zëvendësuar Xherard Pikenë, i cili vuan një dëmtim të rëndë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...