E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Dy tërmetet/ Mbrojtja: S’kemi dëme dhe as të lënduar

Pas dy tërmetet të forta që goditën vendin para pak mintuash, ka reaguar edhe Ministria e Mbrojtjes.

Përmes një njoftimi zyrtar Ministrja e Mbrojtjes njofton se nga tërmetet, nuk raportohet të ketë pasur dëme.

“Sipas informacionit paraprak nga IGJEUM, dy lekundje me magnitude 3.8 dhe 3.9 te shkalles rihter jane ndier ne Diber e Kukes. Nuk raportohen deme nga shtabet e EC ne keto dy bashki.”, thuhet në njoftim.

Dy tërmetet që goditën vendin krijuan panik tek qytetarët e Kukësit dhe të Peshkopisë. Ata dolën menjëherë jashtë banesave të tyre nga frika e ndonjë goditjeje më të madhe.

Kujtojmë tërmetin e 26 nëntorit që goditi Shqipërinë në Durrës dhe në zonat e Thumanës dhe në Laç ku u shënuan 51 viktima dhe mbi 1000 të plagosur.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...