E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Dy penallti, dy të kuq dhe 4 gola, Flamurtari shkëlqen pa Duron (Video)

Pas largimit të Shpëtim Duros, Flamurtari ka zbritur në fushë me një fytyrë tjetër. Nën drejtimin e Ardi Beharit ekipi vlonjat ka arritur të marrë një fitore mjaft të rëndësishme përballë Teutës me rezultatin 3-1. Kjo është një fitore shprese për të vazhduar ëndrrën Europë dhe për të mos hedhur dëm gjithë sezonin. Europa është e mundshme për Flamurtarin që është vetëm 4 pikë larg Luftëtarit dhe javën e ardhshme ka një përballje direkte me gjirokastritët.

Teuta ishte duke kaluar një moment mjaft të mirë, por kjo humbje i ul me këmbë në tokë dhe i rikthen në vendin e parafundit që të dërgon në Kategforinë e Parë. Ndeshja nisi mjaft mirë për durrsakët të cilët gjetën golin shumë shpejt nga pika e bardhë e penalltisë me Anel Dedic.

Por brenda pjesës së parë Flamurtari shënoi 3 herë, 2 herë me maqedonasin Muarem Muarem i cili përmbysi shifrat duke treguar sesa vlen për herë të parë që pas mbërritjes së tij në Vlorë me shumë bujë në merkaton e janarit.

Epërsinë e dyfishtë Flamurtarit ja dha Useini në minutën e 31-të. Në fundin e pjesës së parë Teuta fitoi një tjetër 11-metërsh por këtë herë Nurkovic ndali boshnjakun Dedic. Deri në fund nuk u shënua më asnjë gol ndërsa të dyja skuadrat e mbyllën ndeshjen me nga një lojtar më pak pasi në pjesnë e dytë fillimisht Alhasaan dhe më pas Franc Veliu u ndëshkuan me kartonë të kuq.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ministrja gjermane : “Nuk do të ketë vaksinim të përgjithshëm me detyrim”

Numri në rritje i infeksioneve me korona ka ndezur një debat për më shumë kufizimeve për njerëzit e pavaksinuar. Ministrja gjermane e Drejtësisë e...

Raporti i OSBE-ODIHR në çarkun e ndërkombëtarëve të Tiranës

Nga Andi Bushati Raporti përfundimtar i OSBE- ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit, i cili u publikua për arsye të paqarta me shumë orë vonesë...

Aksion si në filma/”Policia, hape derën”, shënjestra u ikën nga “duart”

Një makinë e cila u shpëton policëve, dhe një gazetar që e shtrijnë në tokë vetëm sepse filmoi operacionin. Ka qënë kjo skena që...

Nostalgji futbolli/ Henry flet për Messin: “Nuk di nëse Ronaldo do e bënte…”

Thierry Henry në një intervistë me Rio Ferdinand: "Nuk e di nëse e keni parë ndonjëherë Ronaldon të bëjë atë që dot'ju them për Messin...

Studimi/ Muzika i ndihmoi njerëzit të përballonin pandeminë

Dpa/ Një studim me më shumë se 5,000 njerëz të karantinuar në tre kontinente tregoi se më shumë se gjysma prej nesh përdori muzikë...