E premte, 30 Korrik, 2021
36.5 C
Tirana

Ibrahimoviç nuk e llogariti, “tërbohet” trajneri Suedisë: Vendos unë

Zlatan Ibrahimovic pak ditë më parë njoftoi se ai kishte vendosur që të kthehet tek Suedia dhe të udhëtojë bashkë me kombëtaren e tij drejt Rusisë për Botërorin. Madje ai ironizoi duke u shprehur:  “Çfarë botërori do të ishte pa mua?!”Por kjo deklaratë duket se nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit aktual të Suedisë, Janne Andersson, i cili në një intervistë për “Bild am Sonntag” është shprehur: “Kur do ta marrë përfundimisht vendimin e tij është i lutur të më telefonojnë. Në fund të fundit jam unë trajneri i Suedisë dhe e kam unë vendimin final. Për momentin nuk mund të mendoj për hamendësira dhe gjëra që nuk janë konkrete.”Ibrahimovic tashmë është 36-vjeç dhe është duke u aktivizuar në MLS tek ekipi i Los Angelos Galaxy ku po kalon një formë mjaft të mirë pas një periudhe të errët dëmtimesh tek Manchester United. Por kjo përgjigje nga trajneri Andersson duket se nuk do ti pëlqejë shumë gjigantit suedez dhe pritet që të ketë një replikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koka*na në kutitë e picave/Pronarja e makinës ishte një grua

Detaje të reja janë mësuar sa i takon aksionit të zhvilluar në zonën e Xhamllikut në Tiranë, ku u prangosën 5 persona, dhe 1...

Aleanca e shëmtuar e Ramës me Vuçiç kundër Kurtit

Nga Blendi Kajsiu (*Ky artikull është ekskluzivisht për “Panorama.al’.) Kritika që Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nga Shkupi i bëri Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në krah...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padit Ministren e Kulturës

Pas refuzimit për t'i pritur në zyrë dhe për mos zbatim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Teatrin Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit...

Chelsea shijon golat e tij, Armando Broja gati për sfidat e shtatorit

Edicioni i ri futbollistik ende nuk ka nisur për lojtarët e Kombëtares shqiptare, e megjithatë, ato po tregojnë një paraqitje të mirë në minutat...

Brazil/ Rio De Janeiro vaksinon banorët e getos si pjesë e një programi pilot

Mijëra banorë të një lagjeje të varfër në qytetin brazilian të Rio de Janeiros duhet të vaksinohen kundër koronavirusit në një projekt pilot. Projekti do...