E mërkurë, 30 Shtator, 2020
15 C
Tirana

“Duam të çojmë ushqime dhe ujë”, Berisha denoncon drejtorin e burgut

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Në burgun e Vlorës, drejtori Zambak Gjoni duket se ka vendosur rregulla të reja, në kurriz të të burgosurve. Qytetari digjital që ankohet në faqen e Facebook-ut të ish-kryeministrit, thotë se ka rreth dy javë që nuk e lejojnë të fusin më shumë se 5 kilogramë ushqime.

Ai shton më tej se nuk e lejojnë që të cojë ujë tek të burgosurit. Sipas tij, uji i pijshëm në burg është i ndotur.

Madje kanë patur edhe një debat me kontrollin ushqimor, pasi u kanë vënë kusht që gjërat që ata nuk do i lejojnë, do i blejnë të burgosurit tek dyqani i burgut. Qytetari që denoncon shprehet më tej se në dyqanin e burgut, çmimet janë të larta.

Statusi

Narkodrejtori i burgut te Vlores nuk lejon futjen e ujit dhe kufizon ne 5 kg ne dy jave futjen e ushqimeve.

Dyqani i burgut ka çmime stratosferike.

Denoj me ashpersine me te madhe qendrimin e pashpirt te narkodrejtorit dhe perdorimin e etjes dhe urise per torturimin e te burgosurve dhe kerkoj respektimin e te drejtave te vuajtesve te denimit ne perputhje me standartet nderkombetare. sb

Peshendetje Z.Berisha.
Uroj te jeni mir dhe tia kaloni mir ne kete situaten e virusit.Te lutem desha te bej nje denoncim.
Kemi nje problem ne IEVP VLORE ME NE KRYE DREJTORIN ZAMBAK GJONI.Flasim per burgun e Vlores.Kemi rreth 2 jave qe nuk na lejojne te fusim me shum se 5 kilogram ushqime .
Gjithashtu nuk na lejojn te çojme uji tek te burgosurit Uji te pishem sepse uji i burgut nuk pihet pasi eshte i ndotur.
Kemi debatuar me kontrollin ushqimor pasi na kan ven kusht qe gjerat qe ata nuk do i lejojne do i blejne vete te burgosurit tek dyqani burgut.
Nuk kemi problem kete , por e kemi tek dyfishi i çemimeve qe ka dyqani brendshem i burgut.
Dua vetem ti bej thirrje ZAMBAK GJONIT DREJTORIT TE IEVP TE NA LEJOJ TU COJM USHQIME DHE UJI TE BURGOSURVE SEPSE JO TE GJITHE E KEMI MUNDESIN TE MBIJETOJM ME KUSHTET QE JU KENI VENDOSUR PER INTERESIN TUAJ..
FALEMINDERIT DHE JU LUTEM NESE E POSTONI ANONIM SEPSE AKTUALISHT NE KETE BURG KEMI FAMILJAR

Lexo edhe :   “Faleminderit Zot që na dhurove vdekjen”, Kreshnik Spahiu thumbon ‘kokat’ e politikës shqiptare
Lexo edhe :   Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...