E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

“Dua të shpjegoj pse u largova nga Reali, por fatkeqësisht nuk mundem”

Pasi kaloi 7 vite në Madrid me gjigantët e Realit, mbrojtësi portugez, Fabio Coentrao u largua në një mënyrë aspak normale. Coentrao së fundmi ka theksuar se shumë gjëra kishin ndodhur para se ai të largohej nga Real Madridi, të cilat, siç pohon ai, fatkeqësisht nuk mund t’i zbulojë.

Mbrojtësi portugez Coentrao tani luan me Rio Ave në vendin e tij, në kampionatin portugez. “Shumë gjëra ndodhën, sikur të mund të shpjegoja se çfarë ndodhi më 31 gusht, do ta kuptonit edhe ju”, tha Coentrao.

“Do të doja të flas për këtë, ama fatkeqësisht nuk mundem”, shtoi ai.

Rio Ave është momentalisht në vendin e nëntë në Primeira Liga, me asnjë gjasë për t’u kualifikuar në garat evropiane, por as për të rënë nga liga.

“Kam pasur karrierë të mrekullueshme, duke fituar shumë tituj dhe duke luajtur për klubet më të mira në botë, tani jam këtu fatmirësisht”, theksoi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...

Ikja e Gramoz Ruçit nga politika dhe raporti mes moshës e pushtetit

Nga Alfred Peza Në sport sado i zoti që të jesh, mosha të limiton duke të detyruar që të “varësh këpucët në gozhdë”, atëherë kur...