E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

“Dua të luaj për Kinën”, braziliani heq dorë nga kombëtarja e tij

Futbollisti i njohur brazilian, Oscar, ka shprehur dëshirën për të luajtur me kombëtaren e Kinës.

Brazili nuk e ka grumbulluar 28-vjeçarin që prej vitit 2015. Ky i fundit u largua nga Chelsea drejt Shanghai SPG, duke bërë që karriera tij të merrte për poshtë.

Pavarësisht kësaj, ai mbetet një nga lojtarët më të mirë të klubit kinez. Edhe pse niveli i futbollit kinez nuk krahasohet me Evropën.

Në një intervistë për CGTN, Oscar u shpreh se: “Të gjithë në Kinë po e shohin sa mirë po luaj. Nëse kombëtarja kineze ka nevojë për një mesfushor të mirë, do isha gati t’i jepja një dorë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...