E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Dridhet stoli i Lëvit, trajneri i njohur mund të marrë drejtimin e Gjermanisë

Tomas Tuhel u largua papritur nga skuadra e Parisit e cila shkëputi marrëdhëniet me trajnerin gjerman në ditën e Krishtlindjeve. Por, mediat gjermane shkruajnë se për të ka shumë klube në garë për shërbimet e Tuhel.

Borusia e Dortmundit dhe disa klube nga Anglia janë në ndjekje të ngjarjeve rreth trajnerit. Ndërkohë në orët e fundit zërat për të drejtuar kombëtaren gjermane pas Europianit janë shtuar shumë.

Ish-trajneri i PSG dhe Borussia Dortmund, Tomas Tuhel
                                      Ish-trajneri i PSG dhe Borussia Dortmund, Tomas Tuhel

Në Gjermani janë të sigurt që Joakim Lëv do të largohet në verë dhe vendin e tij me shumë mundësi do të zërë Tuhel i cili edhe më parë është konsideruar si një kandidat për të drejtuar “Pancerat”.

Federata gjermane mësohet të ketë kontaktuar trajnerin gjerman edhe pse kjo mbetet ende për t’u konfirmuar pasi për momentin javë vetëm spekulime mediatike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...