E martë, 19 Janar, 2021
0 C
Tirana

“Do ta hidhja në gjyq”, gazetari tregon çfarë ka ndodhur me Romeo Veshajn

Gazetari i njohur i kamerave të fshehta, Ronaldo Sharka, ka rrëfyer prapaskenat e kamerës së fundit të fshehtë që i kishte bërë aktori i njohur i humorit Romeo Veshaj. Ai ka zbuluar në emisionin “Mes Yjesh”, se ishte frikësuar, madje kishte menduar që edhe ta hidhte në gjyq aktorin e njëkohësisht moderatorin.

Sharka tha më tej se situata mori një tjetër rrjedhë pas kamerës së fshehtë, madje edhe janë bërë miq. Gazetari ka një histori përplasjesh virtuale me dy vëllezërit binjakë, për shkak të materialeve që zotëron për ta.

“Ma punuan bukur, deri në momentin që Romeo të thyente gotën unë nuk kisha frikë. Sepse normal në një ambient publik, askush nuk të bën asnjë gjë, aq më pak një person të flet dhe të kërcënon nuk të bën gjë. Ai që e ka në mendje për të të vrarë, apo për të të bërë diçka, nuk të çon mesazhe. Thash ta përziej me qetësi, të shkoj në polici, të marr filmimet e lokalit e ta hidhja në gjyq. Kjo ishte gjëja më e mirë ligjore që mund të bëja. Kur theu gotën, u tremba pak se thashë e paska ndarë mendjen të më bëjë keq. Pas kameras i ulëm gjakrat, dhe u bëmë miq”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...