E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

“Djalë teze me Mihalin”, Petro Koçi zbulon lidhjen me Kokëdhimën

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka sqaruar të gjithë zërat që qarkullonin në media, se ai e ka djalë tezeje Mihal Kokëdhimën. Koçi mjaft i indinjuar thotë se nuk ka teze, e për rrjedhojë s’mund të ketë as djalë tezeje.

Në komentin e radhës në Facebook, zv.ministri i Mbrojtjes e cilëson si të përdalë lajmin që mori dhenë, duke e etiketuar sikur e ka kushëri Mihal Kokëdhimën.

Koçi sqaron se nuk ka lidhje fisnore as me pronarin e biznesit që u shkatërrua një ditë më parë, dhe as me turistët spanjollë. Sipas tij, e vetmja lidhje që ka me ngjarjen është drejtësia!

Statusi

Lidhur me nje lajm te perdale qe me perziente farefisnisht me ngjarjen “panorma” ne Qeparo:
1.Kur nuk ke teze, smund te kesh djale tezeje.
2. Nese do kisha djale tezeje do ishte myzeqar safi nga nena.
3.Nuk kam lidhje fisnore as me pronarin e as me turistet spanjolle.
4. E vetmja lidhje e imja me ngjarjen eshte drejtesia, shteti ligjor dhe interesi publik.
5. Shoqeria jone duhet te kete kurajo ti shohe problemet e veta ne sy, dhe jo ne cdo rast te kerkoje alibira te politika apo politikanet.
6. Lajmet e stilit Berisha me qytetar dixhital nuk e pastrojne, por e bejne pis informimin publik.

Kujtojmë këtu se 51-vjeçari kanosi fillimisht me fjalë turistët, që të pakënaqur nga shërbimi në lokal, kanë tentuar të largohen. Më tej, Kokëdhima ka dëmtuar mjetin e transportit privat të turistëve, dhe është konfliktuar fizikisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...