E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Detajet/Sekuestrohet një sasi e madhe ilaçesh kontrabandë në Durrës

Policia njofton se dje ka sekuestruar ilaçe kontrabandë në Durrës. Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë së Durrësit, kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme ilaçesh kontrabandë. Gjatë kontrollit të kamionit me targa TR1524S dhe ACR919, me drejtuesin me inicialet K.R, rezultoi se krahas mallrave të deklaruar kishte edhe një sasi medikamentesh mjekësore të padeklaruar, të cilat u sekuestruan.

“Strukturat Doganore në bashkëpunim me Policia Kufitare, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, gjatë një kontrolli të përbashkët sekuestruan një sasi të konsiderueshme ilaçesh kontrabandë.

Gjatë kontrollit të kamionit me targa TR1524S dhe ACR919, me drejtues shtetasin me inicialet K.R. rezultoi se krahas mallrave të deklaruar, ishte dhe sasia e medikamenteve mjekësore e pa deklaruar, të cilat u sekuestruan.

Materialet iu kaluan për hetime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Durrës”.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...