E diel, 2 Gusht, 2020
37 C
Tirana

Deputetja zbulon prapaskenat e sherrit në Kuvendin e Kosovës

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Pandemia/ Rëndohet gjendja shëndetësore e deputetit shqiptar, dërgohet me urgjencë në Turqi

Deputeti Enver Roshi është dërguar mbrëmë me urgjencë drejt Turqisë. Ai ka shfaqur probleme me mushkëritë, dhe për këtë arsye është nisur në Turqi. Numri...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Familja Rama me një mesazh të dytë për të afërmit dhe miqtë, ky është vendimi që kanë marrë

Zemra e nënës së kryeministrit Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë, përmes një...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

Ndërron jetë nëna e Edi Ramës, kryeministri bën dedikimin prekës

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare e ëma e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Lajmi është dhënë në rrjetet sociale nga kryeministri, i cili...

Me mijëra persona marshojnë të revoltuar në Gjermani, arsyeja e protestës

Me mijëra vetë marshuan në Berlin të shtunën për të protestuar kundër masave të vendosura në Gjermani për të frenuar pandeminë e koronavirusit, duke...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka folur në lidhje me incidentin e shënuar ditën e djeshme në Kuvendin e Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Musliu thotë se kur ajo mori fjalën në Kuvend, deputetja e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e ka ndërprerë dhe nuk e ka lënë të flasë.

Sipas saj, Osmani në ato momente nuk i ka tërhequr vërejtjen Pacollit por asaj. Musliu thekson se kjo ka qenë edhe arsyeja pse deputeti i LDK-së u irritua dhe “kërcënoi” Vjosa Osmani.

Postimi i plotë:

SQARIM

Te dashur qytetar te Republikes se Kosoves.

Arsya pse e mora fjalen te debatoj ne Kuvend sonte ne oret e vona kur po debatohej rishqyrtimi i buxhetit ishte qe te demantoj nje lajm te rrejshem te publikuar ne nje faqe te afert me Levizjen Vendosje e cila ngrit dyshimet se gjoja une jam e infektuar me Covid19 dhe edhe perkunder kesaj po marre pjese ne seance.

Me qe sot gjate tere dites jam pyetur edhe nga koleget e Kuvendit nese dicka e tille është e vertete dhe kam marre mijera telefonata e mesazhe nga miqte te cilet kane qene te shqetesuar per shendetin tim, por edhe nga militant te vv te cilet fyejn kinse per papergjegjesine time si deputete, une me miresjellje e mirekuptim dy here kerkova nga kryesuesja e seance Arberie Nagavci dhe nga Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani qe te ma japin mundesine ta demantoj nje te pavertet te tille.

Ne momentin qe une marre fjalen qe ta beje demantimin per shpifjet dhe te pavertetat, deputetja e VV-se Fitore Pacolli tenton te ma pamundesoj fjalen duke bertitur me ze te larte qe une mos te dal nga rendi i dites.
Me qe Fitore Pacolli nuk ndalej une detyrohem ti them mbylle gojen kur une flas.

Lexo edhe :   Votimi i ndryshimeve Kushtetuese/ Hajdari: Moment historik
Lexo edhe :   Votimi i ndryshimeve Kushtetuese/ Hajdari: Moment historik

Ne kete rast Kryetarja e Kuvendit ne vend qe t’ia terhjeke verejtjen Fitore Pacollit e cila pengonte fjalen time, ajo ma terhjek mua verejtjen gje qe i acaroj deputetet e LDK- se te cilet i terhoqen verejtjen kryetares se Kuvendit qe mos te kete qasje selektive sepse vetem para pak minutave deputeti i VV Sali Zyba ofendoj Antaret e kabinetit qeveritar duke i quajtur paronojak e fjale te tjera fyese.

Per fund du ti falenderoj disa deputet te VV-se (per shkak te kolegialitetit e mirekuptimit nuk po i permend ne emra) te cilet u solidarizuan me mua dhe kerkuan falje e u distancuan nga shpifjet qe jane bere ne emrin tim.
Une personalisht distancohem nga dhuna e aq me teper kur ajo instalohet ne Institucione.

Edhe njeher per fund une nuk jam diagnostifikuar me covid19 dhe po te ndodhe kjo ne te ardhmen une menjeher do ta beje publike dhe do te marre masat e parapara per vetizolim apo cfor do rekomandimi qe vie nga ekspertet e shendetesise. Te prekesh nga covid19 nuk është turp prandaj une s’kam pse ta fshehe nje gje te tille.

P.S Paramilitaret e vv edhe tani kur po e shkruaj kete sqarim para pak minutave kane shperndare nje lajme te tille te pavertete.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë, janë regjistruar edhe 123 raste të...

Përshtatja e turizmit: Golemi zëvendëson Turqinë me “all inclusive”

Mungesa e turizmit të organizuar në zonën e Golemit, për shkak të pandemisë, shtroi pikëpyetjen e mbijetesës së shërbimit “all inclusive” që po ofrohej...

SHBA: Rënie masive e prodhimit ekonomik

Prodhimi i Brendshëm Bruto në Shtetet e Bashkuara u tkurr me 9.5% në tremujorin e dytë të vitit. Kjo rënie masive në ekonomi vjen ndërsa...

Shqiptarja shpallet “Aktorja më e mirë” në festivalin e filmit në Kanada

Artistja dhe producentja shqiptare, Ana Golja është vlerësuar së fundmi me një çmim të rëndësishëm në një festival në Kanada. Përmes një postimi në Instagram,...

Muzikë pas orës 20:00, gjobiten dy administratorë të lokaleve në jug të vendit

Policia bën me dije se ka gjobitur dy administratorë lokalesh në jug të vendit, pasi janë kapur duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orës...