E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Denoncimi/ Mbytet pushuesi në Velipojë, s’ka ambulancë për ta dërguar në spital

Një i ri ka humbur jetën në orët e pasdites së sotme, në plazhin e Velipojës. Lajmin e ka përcjellë qytetari digjital, i cili thotë se në vendngjarje nuk ka shkuar ambulanca, pasi nuk ka një të tillë.

Denoncimi është publikuar nga ana e ish-kryeministrit Berisha. Me anë të një statusi në Facebook, ai shkruan se i riu humbi jetën, pasi nuk kishte ambulancë për ta transportuar në spital. Po sipas qytetarit, bluzat e bardha nuk flasin, pasi kërcënohen me vendin e punës.

Statusi

Mbytet i riu ne Velipoje. Vdes sepse nuk ka ambulance per ta transportuar ne spital ne Shkoder.

Narkodrejtori thote se nuk ka benzine per autoambulancen. Duke shprehur ngushellimet e mia me te ndjera familjes se viktimes denoj me ashpersine me te madhe kete qendrim kriminal te narkoshtetit.

Krim dhe turp!
Rregjim hajnash, horrash dhe dhe trafikantesh!
Kakistokraci e vertete

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor!
Ne ne plazhin e velipojes sa po ka ndodhur tek vendi i quajtur Red-Bullu ndodhe tregjedi mytet ne det djali i ri dhe nuk shkon ambulanca sepse nuk ka ambulanc, transportohet rasti me makin private, bluzat e bardha nuk flasin se cenohen me vendin e punes dhe nga bandat e Edvin Mafise, ne muajin gusht qohet ambulanc e dalur jasht perdorimit qe veq ambulanc nuk ashte, Astrit Beci nuk e ven ne funksion edhe ambulancen e velipojs thete nuk ka benzine per te, skamdal vdesim per gjene ma minimale, kemi marre fund si popull, shtet nuk ka! Jemi te pa sigurte ne kete vend!!
Respekt..

Lexo edhe :   10 skenaret e të ardhmes së Partisë Demokratike

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...