E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Deklaro pasurinë”, kryeministri i Kosovës shkarkon këshilltarin për ekonomi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë vendimin që të shkarkojë Muhamet Mustafën nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi.

Në vendimin e kryeministrit, thuhet se Mustafa është i detyruar që të bëjë deklarimin e pasurisë.

“Z. Muhamet Mustafa lirohet nga detyra e këshilltarit politik për ekonomi, të kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës”, thuhet në vendimin në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...