E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Champions/ Pjesët e para dhurojnë spektakël, Lloris “ngrinë” Agueron (Video)

Po luhet dy çerekfinalet e para në UEFA Champions League. Në “Anfield Road” është mbyllur pjesa e parë e takimit, me Liverpool që udhëheq 2-0 ndaj Portos. Një takim i nisur praktikisht me gol për vendasit, me Naby Keita që i ndihmuar edhe nga një devijim i mbrojtësve miq tundi rrjetën e Casillas.

Disavantazhi zgjoi portugezët, duke u hedhur në sulm për të gjetur golin e barazimit. Por, atë që nuk e bënë të besuarit e Conceicao e bënë ato të Klopp, të cilët shënuan për herë të dytë me anë të Firmonho. Braziliani tundi rrjetën pas një aksioni model të “The Reds”.

Vetëm barazim 0-0 në derbin britanik mes Tottenham Hotspur dhe Manchester City. Në “Tottenham Hotspur Stadium” rastin më të mirë për të shënuar e kishin “Qytetarët”, por Sergio Aguero gaboi nga penalltia. Lloris bëri surprizën, duke mbajtur në lojë “Gjelat”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...