E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Zhvillimet kryesore në 24 orët e fundit në botë

1- Netanyahu nuk ikën nga rezidenca e kryeministrit: I vendoset afat deri në 10 korrik

2- Qeveria e Suedisë bie me votë mosbesimi

3- Maas angazhohet për marrëveshje të re me Turqinë

4- Duterte kërcënon filipinasit: Bëni vaksinën, ose do t’ju fus në burg

5- India vaksinoi mbi 8 milionë njerëz në një ditë

6- Mbi 500 mijë viktima në Brazil që nga fillimi i pandemisë

7- Raporti i OKB: Më shumë se 8,500 fëmijë u përdorën si ushtarë në konflikte vitin e kaluar

8- Princi Charles nuk do ta lejojë nipin Archie të jetë një princ

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...