E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell zhvillimet kryesore që kanë ndodhur në 24 orët e fundit

1- Biden-Putin: Biseda pesë orëshe, por pa drekë, e rrethuar nga mbi 3 mijë agjentë

2- Dokumentet: Trump nxiti Departamentin e Drejtësisë të trajtonte pretendimet e tij mbi zgjedhjet

3- Putin: Nuk kam gisht në helmimin e Navalnyt, nuk e di nëse mund të dalë i gjallë nga burgu

4- Studimi: Dhimbje, lodhje dhe stres, problemet që kanë personat që shërohen nga COVID-19

5- Franca ul moshën e vaksinimit, 12 vjeçari i parë në Evropë merr dozën anti-Covid

6- Ish-gruaja e Jeff Bezos dhuron 2.7 miliardë dollarë për bamirësi

7- Qeni vendos rekord botëror, shitet në ankand për çmimin marramendës

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...