E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me ngjarjet kryesore të një dite më parë

Mbi 14 mijë raste në 24 orë në Irlandë, numri më i lartë i të infektuarve që nga shkurti

Qeveria britanike paralajmëron qytetarët: Mos u tregoni optimistë, infektimet mund të rriten sërish

Gjermania konfirmon valën e katërt të Covid

Britania hap kufijtë për të vaksinuarit nga BE dhe SHBA

Katërfishohet niveli i vetmisë për shkak të pandemisë

Rrëzohet avioni në Kaliforni, 6 persona humbin jetën

Rusi/ Policia bastis shtëpinë e kryeredaktorit të medias investigative “Insider”

Për herë të parë, shkencëtarët shohin dritë nga ana tjetër e një vrime të zezë

Ekuadori i heq nënshtetësinë Julian Assange

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...