E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të lajmeve

1- UNESCO i heq Liverpulit statusin e Trashëgimisë Botërore

2- Origjina e Covid-19, Kina hedh poshtë planin e OBSH-së për një fazë të dytë hetimi

3- Kreu i OBSH-së parashikon mbi 100 000 viktima deri në mbyllje të Lojrave Olimpike

4- Mbi 15,000 raste në Meksikë, numri më i lartë i të infektuarve që nga janari

5- Rusi/ Drejtorit të policisë i gjendet tualeti prej ari në banesë

6- Trazira të përgjakshme në dy burgje në Ekuator, humbin jetën 8 persona, plagosen 20 të tjerë

7- Pelosi refuzon pjesëmarrjen e aleatëve të ish-presidentit Trump në komisionin për 6 janarin

8- Çifti britanik zbulon “thesarin” me fosile nëpërmjet Google Earth

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...

SHBA/ Sulmuesi realizon euro gol nga mesfusha (Video)

Në ndeshjen midis Karolinës së Veriut me Riçmond Kikers e përfunduar me rezultatin 4-0 për skuadrën vendase, është realizuar një supergol nga gjysmëfusha. Sulmuesi Robert...

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

“Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si të pavarur, në të njëjtin moment ne do të nisim fushatën për tërheqjen...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...