E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të lajmeve në botë

1- Përmbytjet në Europën Perëndimore, shkon në 183 numri i viktimave

2- Kim Jong Un nxjerr ligjin e ri: Kush flet, qethet dhe vishet si koreano-jugorët rrezikon pushkatim

3- Kryeministri britanik do të vetëizolohet përsëri

4- Të paktën 30 viktima nga rrëshqitjet e dheut në Indi

5- Mbi 12 mijë raste në 24 orë në Francë, shkak varianti Delta

6- Protesta masive kundër masave kufizuese në Francë

7- Qeshi gjatë vizitës në zonat e përmbytura, kandidati për kancelar kërkon falje

8- Nusja telefonon policinë dhe ndërpret dasmën: Nuk e dua burrin

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...