E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Degradon sherri brenda familjes, 32-vjeçari plagos vëllanë për pronën

Prona është kthyer në një ‘mollë sherri’ mes dy vëllezërve në Tiranë. Sherri mes dy vëllezërve për pronën, ka degraduar në përdorimin e dhunës. Një 32-vjeçar me inicialet V.I ka marrë një thikë dhe ka goditur vëllanë e tij me incialet D.I.

Shkak për këtë sherr është bërë prona që dy vëllezërit kanë së bashku. Personi i plagosur ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërkohë që 32-vjeçari është arrestuar nga policia. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit V. I., 32-vjeç.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit V. I., 32 vjeç, pasi për motive pronësie ka goditur me një mjet prerës vëllain e tij shtetasin D. I., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Heronjtë e defaktorizimit dhe të varfërimit të shqiptarëve!

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...