E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Çani sfidon publikisht Ramën, i gjen hajdutë dy metra të gjatë

Kryeministri Edi Rama tha në  “Opinion”, duke përdorur si argument se nuk ka vjedhur për inceneratorët tha se nuk ka hajdutë dy metra të gjatë.

“Ju thoni se politikanët janë të gjithë hajdutë, por harojeni, nuk ka vjedhës dhe gënjeshtarë mbi dy metra”, tha Rama.

Kjo shprehje e kryeministrit u pasua me një sërë ‘meme’-sh online, ku ndjekësit i gjenin kryeministrit hajdutë dy metra të gjatë.

Por, në emisionin “Zonë e lirë”, Arjan Çani ka gjetur dy amerikanë të dënuar me burg si hajdutë.

Njëri një ish-basketbollist që grabiti paratë me anë te një shoqate bamirësie, dhe tjetri një ish-punonjës i Google që vodhi dosjet dhe ja shiti nje kompanie konkurente.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...