E enjte, 9 Korrik, 2020
17 C
Tirana

Bundesliga përgatitet për rikthimin. Ja datat e mundshme për rinisjen e ligave europiane

Më të lexuarat

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Kush është vajza e ish-ministrit të Mbrojtjes që propozon Cakaj për të zëvendësuar Hobdarin

Luela Hajdaraga është propozuar nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, për të marrë postin e ambasadores shqiptare në Greqi. Luela është vajza e...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

Shqiptari që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Frank Llojd Wright, një nga arkitektët më të mirë të kohës sonë shkroi në librin e tij: ‘Dy arkitektë kanë ardhur në tokë. I...

Raportuesja për Kosovën akuzon Vuçiç: Fshehu rastet e infektimit për shkak të zgjedhjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, akuzon presidentin Vuçiç se ka manipuluar shifrat rreth koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, Von Cramon...

Futbolli është pezulluar përkohësisht në të gjitha ligat e mëdha dhe ende nuk është një datë e sigurtë se kur do të rinisë.

Tifozët ende nuk e dinë edhe sa duhet të presin që të shohin ekipet e tyre të zbresin në fushat e lojës. Megjithatë duket se pritja për ata gjermanë do të jetë më e shkurtër se në shtetet e tjera.

Bundesliga– Disa nga skuadrat e Bundesligës kanë zbritur në fushë dhe po zhvillojnë stërvitjet e tyre, ndërkohë që federata në këtë shtet parashikon që kampionati të rifillojë në datën 9 maj, teksa duken optimistë që të nisë edhe në 2 maj.

Serie A– Ndryshe nga Gjermania, në Itali situata është ndryshe dhe ende nuk ka një mendim të përafërt se kur do të fillojë kampionati. Disa nga parashikimet që shihen edhe si optimiste janë që kampionati të rifillojë në 24 maj, por nuk përjashtohet edhe një start në 7 qershor.

Premier League– Në Angli masat për situatën në të cilën ndodhemi për shkak të Koronavirusit u morën me vonesë dhe kjo sjell që edhe futbolli të nisë disi më vonë, duke parë që edhe situata në këtë vend është alarmante. Parashikohet që stërvitjet të nisin nga mesi i muajit maj, që do të bënte të mundur që kampionati të fillojë diku nga fillimi i qershorit, normalisht nëse situata përmirësohet.

Lexo edhe :   Premier League, Chelsea parakalon Leicesterin dhe merr vendin e tretë

La Liga– Alarmante është situata edhe në Spanjë, ku numri i viktimave është shumë i lartë dhe gjithmonë në rritje. Sipas presidentit të Ligës, Javier Tebas datat optimiste janë 28 maj dhe 6 qershor, por pritja mund të zgjatet më shumë, duke llogaritur 28 qershorin si datë të mundshme për të rinisur topin e parë.

Lexo edhe :   Werder Bremen dhe Rashica “mbijetojnë” në Bundesliga-n gjermane

Ligue 1– Në Francë ka konfuzion në lidhje me datat e mundshme për rifillimin e kampionatit. Pritet të jetë një betejë e ashpër, për të drejtat televizive, pasi “Canal Plus” pezulloi pagesat për këtë kampionat gjatë periudhës së ndalimit.

Kompeticione EuropianeChampions League dhe Europa League mund të luhen dhe korrik dhe gusht, i cili duket edhe si opsioni më i mundshëm. Megjithatë së pari do të jetë e nevojshme të vendoset për kampionatet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Babi është në koma!” Mesazhi prekës i gazetarit të infektuar nga pandemia

Gazetari i njohur Berat Buzhala i cili është infektuar me koronavirus, së fundmi ka publikuar një mesazh mjaft prekës në rrjetin social Facebook. Ai bën...

Barcelona heq dorë nga negociatat për Lautaron, kalon tek “Plani B”

Sulmuesi i Inter, Lautaro Martinez, nuk do të luajë përkrah Messi-t sezonin e ardhshëm. Sipas Don Balon, drejtuesit e Barcelonës nuk do të negociojnë më...

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Çfarë ka vendosur Komiteti i Ekspertëve

A do bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës në Shqipëri? Përgjigja është “PO”. Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur mbajtjen me detyrim të maskave në ambiente...

“Kufizimet në veri të Kosovës u vendosën nga Serbia”, Zemaj hedh poshtë pretendimet e Vuçiç

Ministri kosovar i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit Vuçiç se masat në veri të Kosovës ishin marrë me vendim të...

Protesta të dhunshme në Beograd dhe Novi Sad

Policia serbe ka përdorur gaz llotsjellës për të shpërndarë protestuesit para Kuvendit të Serbisë, të cilët po kundërshtojnë shtrëngimin e masave kundër përhapjes së...