E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Brad Pitt fiton kujdestari të përbashkët me Angelina Jolie pas 5 vitesh gjyq

Brad Pitt-it i është dhënë kujdestaria e përbashkët e fëmijëve që ka me Angelina Jolie, sipas konfirmimit të ‘Yahoo Entertainment’. Vendimi i përkohshëm vjen pas një beteje gati pesë-vjeçare ligjore, shpesh e ashpër midis aktorëve, dhe që nuk ka mbaruar ende.

Gjykatësi John Ouderkirk, gjykatës privat i paguar nga Pitt, 57 vjeç dhe Jolie, 46 vjeç, për të ndërmjetësuar çështjen, e mori vendimin pas disa muajsh me dëshmi të shumta nga njerëzit që kanë kaluar kohë me fëmijët, duke përfshirë terapistët dhe profesionistë të shërbimeve të kujdesit për fëmijë, Yahoo ka mesuar sidoqoftë, që gjykatësi nuk ka biseduar kurrë me vetë ndonjërin prej fëmijëve – diçka që Jolie e ka theksuar në deklarimet e saj para gjykatës.

Vendimi prek pesë nga gjashtë fëmijët e Jolie dhe Pitt: Pax, 17, Zahara, 16, Shiloh, 14 dhe binjakët 12 vjeç, Vivienne dhe Knox. Më i madhi i tyre, Maddox, është 19 vjeç, kështu që ai nuk i nënshtrohet vendimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...