E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Bëri për spital partneren, gjykata merr vendimin për aktorin e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”

Pak ditë më parë, shumë bujë bëri lajmi se një ndër aktorët e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”, kishte dhunuar partneren e tij. Ai e kishte lënë atë me njolla, ndërsa nuk kishte vonuar edhe denoncimi nga ana e saj.

Aktori turk Ozan Guven, i njohur nga roli i Rustem Pashait në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, është bërë pjesë e një skandali.

Guven dhe e dashura e tij, Deniz kanë denoncuar njëri-tjetrin për dhunë dhe kanë publikuar fotot ku shfaqen me sy të nxirë e me shenja në fytyrë e në trup. Sipas dëshmive të tyre, ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e aktorit në Stamboll, pas një sherri mes tyre.

Aktori e akuzoi të dashurën se e ka kërcënuar duke i thënë se do ia shkatërrojë karrierën. Ndërsa ajo e denoncoi Ozan Guven se ka ushtruar dhunë, pasi e kundërshtoi për sjelljen e tij të papërshtatshme.

Lidhur me këtë rast që ka bërë xhiron e mediave të huaja, gjykata ka dhënë vendimin për aktorin i cili për 2 muaj nuk mund t’i afrohet të dashurës së tij. Ozan Guven e ka kundërshtuar vendimin, duke treguar edhe fotot ku sipas tij është goditur nga partnerja. Por siç duket, gjykata ka refuzuar rishikimin e vendimit duke deklaruar se vendimi për aktorin është marrë në bazë të ligjit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...