Aktualitet

“Benzi” përplaset me kamionin, plagoset rëndë pedagogu i Ekonomisë në Korçë


               Publikuar në : 22:34 - 16/09/19 Enno

Një aksident është shënuar këtë mbrëmje në aksin rrugor Korçë-Devoll, në fshatin e quajtur Kuç.

Sipas njoftimit të policisë, mjet tip kamion me drejtues shtetasin me iniciale O.H., është përplasur me një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin Koço Nasto.

Ky i fundit ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve. Nasto është pedagog i Fakultetit të Ekonomikut, në Universitetin e Korçës.

Njoftimi i policisë:

Më datë 16.09.2019, në aksin rrugor Korçë-Devoll, në afërsi të fshatit Kuç i Zi, janë përplasur një mjet tip kamion me drejtues shtetasin O.H, me një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin K.N, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme dhe po punon zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT