E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Befason Çiljeta: Do votoj Ramën, demokratët janë të zhgënjyer nga Basha

Do të mbahet mend si një nga këngëtaret që ka qenë e pozicionuar hapur krah Partisë Demokratike, madje ka qenë pjesë e disa mitingjeve të organizuara nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Bëhet fjalë për këngëtaren Çiljeta Xhilaga. Por, gjërat tashmë  kanë ndryshuar.

E ftuar në një emision të pasdites, Çiljeta u shpreh se këto zgjedhje do të votojë për Edi Ramën, pasi ka mbetur e zhgënjyer nga Lulzim Basha.

”Kohët e fundit jeni distancuar nga PD-ja, cila është arsyeja? “Unë jam larguar nga PD-ja sepse kam pakënaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramën. Sigurisht që habiteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgënjyer nga Luli.”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në kërkim për plagosje të rëndë, arrestohet 75-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 75-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim. Bëhet me dije se shtetasi me inicialet M.Ll, është dënuar me...

Basha: Rama premtoi 232 mln dollarë subvencione për fermerët, morën vetëm 47

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të tregojë ato që ai i quan dështime të kryeministrit Edi Rama gjatë 8 viteve të qeverisjes...

Tragjike në Rubik/ Familja me 3 anëtarë shuhet nga Covid-19 brenda një jave

Një tragjedi është shënuar në Rubik, ku një familje është shuar brenda një jave pasi 3 anëtarët e saj ishin infektuar me Covid-19. Mësohet se...

Ceremonia për 30-vjetorin e eksodit, Rama merr çmimin e veçantë në Puglia

Kryeministri Edi Rama është vlerësuar me një çmim të veçantë në Puglia, gjatë ceremonisë së përkujtimit të 30-vjetorit të fillimit të emigracionit shqiptar drejt...

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...